لیست بهترین قالیشویی های تهران

۴ روش اصولی برای نگهداری از ریشه فرش دستباف و ماشینی

آخرین بروزرسانی در 31 تیر 1402

نحوه نگهداری از ریشه فرش دستباف و ماشینی

نگهداری درست از فرش ها (دستباف و ماشینی) همیشه جزء دغدغه های بزرگ افراد بوده و هست علاوه بر نگهداری صحیح فرش ها مسئله دیگر نگهداری از ریشه هاست اگر ریشه ها را به درستی مراقبت نکنیم به سرعت آسیب دیده و ظاهری زشت و ناخوشایند به خود میگیرند از این رو لازم است در حین استفاده از انواع فرش ها چه دستباف و چه ماشینی دقت کامل بخرج دهیم، در این مقاله قصد داریم روش های اصولی نگهداری از ریشه فرش دستباف و ماشینی را برای شما بیان کنیم همچنین یکی از مجموعه های فعال در این زمینه قالیشویی را معرف حضور شما خوبان قرار دهیم.

این مجموعه انجام اموراتی مانند شستشوی انواع فرش های دستباف و ماشینی،احیاء و بازسازی بافت های آسیب دیره فرش،شستشوی مبلمان،احیاء و بازسازی ریشه های فرش و…را برعهده دارد،هدف قالیشویی همواره کسب رضایت شما مشتریان گرامی بوده وهست دعوت می کنیم تا انتها همراه ما بمانید و روش های صحیح نگهداری از فرش وریشه های آن را بیاموزید.

ریشه فرش چیست؟

هریک از اشیایی که در اطراف ما وجود دارد از قسمتها و اجزای متفاوتی تشکیل شده اند و این قسمت های گوناگون در نهایت یک شی را شکل می دهند به عنوان مثال فرش دارای چند قسمت است که مهمترین قسمت آن همان ریشه می باشد و عموما رنگ نخ های بکار گرفته شده در فرش ها برای ریشه به رنگ سفید یا کرم خیلی روشن است. ریشه ها هم انواع واقسام گوناگونی دارند که آنها را برای شما بیان می کنیم.

 • ریشه های مدل ساده
 • ریشه های مدل گره دار
 • ریشه های مدل زنجیری
 • ریشه های مدل توری

همانطور که دربالا هم اشاره کردیم ریشه ها دارای ۴نوع گوناگون هستند اما در نهایت حفظ و نگهداری آن ها مهم بوده و باید مورد توجه قرار گیرد.همچنین نکته دیگری که در رابطه با ریشه های فرش وجود دارد این است که بهداشت و نظافت ریشه ها را رعایت کرده و سعی براین باشد که تمیز باقی بمانند. برای دریافت خدمات قالیشویی ‌فرش ‌دستباف با وب سایت نظرخانه ارائه دهنده انواع قالیشویی فرش دستباف در ارتباط باشید. برای کسب اطلاعات بیشتر با ما در تماس باشید.

موارد موجب آسیب به ریشه های فرش (دستباف و ماشینی)

عدم شستشوی صحیح و اصولی

برخی از افراد براین باورند که بجای دادن فرش به قالیشویی برای شستشو بهتر است خودشان اقدام به شستن آن کنند بدون هیچ گونه آگاهی از نحوه شستن،جمع کردن وخشک کردن فرش.در پی این قضیه در فرش ها علی الخصوص ریشه ها به علت ماندگاری آب در بافتهای فرش و ریشه ها لکه های سیاه و یا زرد رنگ ایجاد می شود.

اینگونه است که ریشه ها دچار آسیب و خرابی شدید شده و به مرور زمان بافت های کلی فرش پوسیده خواهد شد،به معنای کلی ترفرش از بین می رود. وب سایت نظرخانه به معرفی قالیشویی ‌خوب ‌تهران می پردازد. در صورت نیاز به خدمات قالیشویی با وب سایت نظرخانه در ارتباط باشید.

روش های نگهداری از ریشه فرش دستباف و ماشینی
روش های نگهداری از ریشه فرش دستباف و ماشینی

نم و رطوبت

چنانچه فرش ها(ماشینی یا دستباف)بطور کامل خشک نشوند منتظر خرابی کامل فرش باشید چرا که نم موجود در فرش سبب پوسیدگی ریشه ها و بافت فرش خواهد شد و اینگونه است که توصیه می کنیم بعد از شستشو حتما فرش باید بطور کامل خشک شود.

سوختگی ها

منظور از سوختگی های فرش آسیب هاییست که توسط خودمان به فرش وارد می شود مانند سوختگی فرش بر اثر سیگار،قلیان،قابلمه های داغ غذا و…که دراین صورت احیای مجدد فرش و ریشه ها هزینه سرسام آور به همراه خواهد داشت. بهترین قالیشویی در تهران را در وب سایت نظرخانه مشاهده کنید. در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر با مجموعه نظرخانه تماس بگیرید.

انواع پارگی

پارگی های فرش به علت جابجایی وگیرکردن،برخورد اجسام تیز مانند چاقو و قیچی و..به فرش،گیر کردن ریشه های فرش به آهن آلات و میخ ها و…اتفاق می افتد و همین مسئله سبب آسیب های جدی به فرش و ریشه ها خواهد شد.

استفاده از موادی مانند چسب های نواری

چسب های نواری قاتل ریشه های فرش!برخی از افراد براین باورند که برای حفظ سلامتی ریشه های فرش با استفاده از چسب های نواری آن را پوشش دهند اما به شما این اطمینان را می دهیم که یکی از بدترین و آسیب رسان ترین موارد استفاده از چسب برای ریشه هاست و علت این امرهم مواد شیمیایی است.

در ساخت چسب ها به کار رفته و به مرور آسیب های جدی تری به ریشه ها و فرش وارد می کند. قالیشویی در الهیه دارای آگهی در وب سایت نظرخانه می باشد. برای دریافت خدمات قالیشویی در الهیه با وب سایت نظرخانه در ارتباط باشید.

چه راه هایی برای تشخیص پوسیدگی فرش ها وجود دارد؟

برای تشخیص خرابی و آسیب های فرش ۲روش وجود دارد که در ذیل به بیان آنها می پردازیم.

 • رویت لکه های سیاه رنگ در بافت های فرش و ریشه ها
 • کنده شدن ناگهانی بافت های فرش و ریشه در اثر فشارهای خیلی کم و محدود

روش های اصولی نگهداری ریشه فرش دستباف و ماشینی

برای حفظ زیبایی فرش و ریشه های آن همواره باید مواردی را رعایت کرده واز قلم نینداخت،در این قسمت ما قصد داریم راهکارهایی اصولی برای نگهداری ریشه فرش های ماشینی و دستباف برای شما بیان کنیم تا با این ترفندها زیبایی مهمان همیشگی وسایل منزل شما باشد. برای دریافت خدمات قالیشویی ولنجک با وب سایت نظرخانه در ارتباط باشید. وب سایت نظرخانه ارائه دهنده انواع آگهی قالیشویی در ولنجک می باشد.

گره ریشه

استفاده از گره ریشه اختصاص دارد به فرش های دستباف و عنوانی که بیشتر گره ریشه را با آن می شناسند عبارت است از دو گره و یا بافت ریشه.

نحوه نگهداری از ریشه فرش دستباف و ماشینی
نحوه نگهداری از ریشه فرش دستباف و ماشینی

کاور ریشه

چنانچه فرش های شما قدیمی هستند اما ریشه های آن سالم است،یا اگر فرش های منزل خود را نو کرده اید و نگران خرابی و آسیب ریشه ها هستید یکی ازبهترین راه های نگهداری از ریشه فرش استفاده از کاورهای ریشه است اما در اینجا یک سوال مطرح می شود که آیا ریکاوری برای هر نوع ریشه ای مناسب است؟پاسخ به این سوال خیراست،چرا که کاور انتخابی برای ریشه های فرش باید چندین ویژگی داشته باشد که عبارتند از

 • داشتن مقاومت بالا که در طول زمان دچار خرابی نشوند.
 • پوشش دهندگی کامل ریشه های فرش
 • داشتن رنگ بندی و طراحی زیبا و جذاب
 • داشتن مقاومت بالا در برابر نم و رطوبت

در صورت نیاز به خدمات قالیشویی غرب ‌تهران پیشنهاد می کنیم از وب سایت نظرخانه دیدن نمایید. وب سایت نظرخانه معرفی کننده انواع آگهی قالیشویی در غرب تهران می باشد. وب سایت نظرخانه به معرفی قالیشویی شرق ‌تهران با بهترین کیفیت خدمات می پردازد. در صورتی که ساکن شرق تهران می باشید می توانید لیست بهترین قالیشویی های شرق تهران را در وب سایت نظرخانه مشاهده کنید.

کاور فرش چه ویژگی هایی دارد؟

 • تمیزی و پاکی ریشه های فرش به واسطه کاور فرش ممکن است.
 • استفاده از کاور فرش سبب طول عمر ریشه های فرش خواهد شد.
 • قیمت کاورهای ریشه فرش مناسب بوده و می توان گفت اقتصادی و مقرون به صرفه است.
 • برای تهیه کاورهای ریشه فرش به قالیشویی ها مراجعه نمایید.

لفاف دوزی چیست؟

یکی از بهترین وقدیمی ترین روش های نگهداری از ریشه فرش ها لفاف دوزی است، در این روش از پارچه هایی نظیر جاجیم،برزنت و متقال بهره گیری کرده و ریشه های فرش را لفاف دوزی می کنند. یکی از آسیب پذیرترین قسمت های یک فرش ریشه آن است چنانچه در حفظ سلامت ریشه ها کوتاهی کنید در پی آن ملزم به پرداخت هزینه بالا و صرف زمان طولانی خواهید بود از این رو لازم است در نگهداری و حفظ فرش های خود دقت کرده و اصول صحیح نگهداری از آنها را رعایت کنید. برای اطلاع از خدمات قالیشویی شمال ‌تهران با وب سایت نظرخانه ارائه دهنده انواع آگهی قالیشویی در ارتباط باشید.

در مطالب فوق راه های نگهداری و جلوگیری از آسیب های فرش وریشه های آن را بیان کردیم امید است موارد ذکرشده اثربخش واقع شده باشد،چنانچه ریشه های فرش های شما چه ماشینی وچه دستباف دچارخرابی شدند نگران نباشید قالیشویی آماده خدمت رسانی به شما عزیزان می باشد بصورت مداوم تلاش میکند تا رضایت کامل شما همراهان گرامی را جلب نماید.

روش اصولی برای نگهداری از ریشه فرش دستباف و ماشینی چیست؟

برای اطلاع از روش اصولی نگهداری از ریشه فرش دستباف و ماشینی پیشنهاد می کنیم این مقاله از سایت نظرخانه را مطالعه کنید.

ریشه فرش چیست؟

فرش دارای چند قسمت است که مهمترین قسمت آن همان ریشه می باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ریشه فرش پیشنهاد می کنیم تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

5/5 - (1 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.

دکمه بازگشت به بالا