لیست بهترین قالیشویی های تهران

قالیشویی فرش دستباف

آخرین بروزرسانی در 30 آذر 1402

شستشوی فرش دستباف

فرش دستباف به دلیل ارزش و اهمیت بالای آن دارای روش های مراقبتی خاصی می باشد و لازم است که سالانه یک مرتبه به منظور از بین بردن هر گونه آلودگی و افزایش عمر مفید آن برای شستشوی آن اقدام کنید که برای شستشوی این نوع فرش باید حتما به مراکز قالیشویی فرش دستباف که تمام نکات لازم در شستشو را رعایت می کنند مراجعه نمایید. در این مقاله قصد داریم به بررسی قالیشویی نظرخانه که یکی از مراکز معتبر برای شستشوی فرش دستباف است بپردازیم با ما همراه باشید.

نحوه شستشوی فرش در قالیشویی فرش دستباف

فرش دستباف در مقایسه با فرش ماشینی از نظر قیمت و کیفیت از ارزش بالاتری برخوردار است هچنین الیاف به کار رفته در بافت این فرش نیز بسیار حساس تر از فرش های ماشینی است از این رو افراد ترجیح می دهند برای شستشوی آن را به مراکز معتبر قالیشویی فرش دستباف بسپارند. جهت انجام خدمات قالیشویی شمال ‌تهران با مجموعه نظرخانه در ارتباط باشید و از دسته بندی مورد نظر مناطق شمال تهران را انتخاب کنید.

قالیشویی فرش دستباف در فرایند شستشوی این فرش گران قیمت ابتدا فرایند لکه زدایی را با استفاده از مواد ارگانیکی که به بافت و الیاف فرش آسیب وارد نمی کند را انجام می دهد زیرا همانطور که می دانید شستشوی  فرش دستباف دارای اصول و قواعد خاصی می باشد که در صورت عدم رعایت آن موجب تخریب و صدمه بافت فرش می شود. از مهم ترین مراحلی که در قالیشویی فرش دستباف به آن توجه می شود می توان به موارد ذیل اشاره کرد:

غبار روبی اصولی فرش دستباف

اولین مرحله ای که در قالیشویی فرش دستباف انجام می شود غبار روبی فرش است زیرا همانگونه که می دانید فرش به مروز ذرات ریز گرد و غبار را به خود جذب کرده و در لابلای پرزهای آن قرار می گیرد که با جارو زدن های روزانه نیز ممکن است از بین نرود از این رو در مرکز قالیشویی فرش دستباف معتبر ابتدا غبار روبی با استفاده از روش های مکانیزه انجام می شود و کارشناسانی که در این بخش فعالیت دارند با استفاده از دستگاه های مکش هر گونه گرد و غبار و آلودگی را از لابلای پرزهای فرش خارج می کنند. در صورت نیاز به خدمات قالیشویی غرب ‌تهران با سایت نظرخانه در ارتباط باشید. نظرخانه به معرفی انواع قالیشویی در غرب تهران می پردازد.

عدم رنگ پس دادگی

همان گونه که می دانید الیاف به کار رفته در بافت فرش دستباف از مواد و رنگ های طبیعی تهیه شده از این رو در صورت شستشوی غیر اصولی احتمال پس دادن رنگ آن بسیار زیاد است لذا کارشناسان در قالیشویی فرش دستباف با در نظر گرفتن این نکته مهم از روش های اصولی و مواد شوینده گیاهی و ارگانیک برای فرایند شستشو استفاده می کنند.

مراحل شتشوی فرش دستباف
قالیشویی فرش دستباف

مراحل شسشتوی فرش دستباف در قالیشویی فرش دستباف

مراحل شستشو در قالیشویی فرش دستباف به قرار ذیل است:

گرد و غبارگیری

همانطور که پیشتر نیز گفتیم این مرحله با استفاده از دستگاه های مکانیزه انجام می گیرد و فرش را بر روی ریل های روانی قرار داده سپس دستگاه با استفاده از شلاق هایی که به تمامی قسمت های فرش وارد می کند موجب خروج گرد و غبار آن می شود. نظرخانه به معرفی قالیشویی در شرق ‌تهران می پردازد. برای دریافت خدمات قالیشویی در شرق تهران با ما در ارتباط باشید.

تست رنگ

کارشناسان در قالیشویی فرش دستباف به منظور جلوگیری از پخش شدن رنگ فرش تست رنگ را با مواد شوینده ای که قصد استفاده دارند را انجام می دهند و از این طریق به میزان حساسیت الیاف فرش مورد نظر پی می برند و از مواد شوینده مناسب براساس جنس فرش استفاده می کنند

رنگبرداری و لکه برداری

اگر در حین شسشتو فرش رنگ دهی داشته و یا این که لکه خاصی از قبل روی فرش باشد مرکز قالیشویی فرش دستباف با استفاده از مواد مخصوص رنگ برداری که در اختیار دارد هر گونه رنگ پخش شده و یا لکه بر روی فرش را کاملا پاک می کند. جهت دریافت خدمات قالیشویی در نیاوران با مجموعه نظرخانه ارائه دهنده انواع قالیشویی در نیاواران در ارتباط باشید هم چنین می توانید آگهی خود را به صورت رایگان در نظرخانه درج کنید.

نرم کننده فرش

فرش های دستباف به دلیل الیاف حساسی که دارند بعد از شستشو ممکن است کمی خشک شوند از این رو قالیشویی فرش دستباف بعد از اتمام مراحل شستشو در آخرین آبکشی از مواد نرم کننده مخصوص استفاده می کند.

پرزگیری

یکی از مراحل شسشتوی فرش های دستباف پرزگیری است که برای ین کار فرش ها را روی ریل های روانی حرکت می دهند و با کمک دستگاه مخصوص پرزگیری انجام می شود.

نانو فرش

مراکزی که در زمینه شسشتوی فرش دستباف فعالیت دارند از مواد نانو برای براق تر شدن فرش استفاده می کنند همچنین این مواد موجب به تاخیر انداختن زمان شستشوی بعدی فرش می شود. برای دریافت خدمات قالیشویی فرمانیه با مجموعه نظرخانه ارائه دهنده انواع آگهی قالیشویی در فرمانیه در ارتباط باشید.

اتو پرس و بسته بندی

در آخرین مرحله فرش های های دستباف اتو پرس شده و برای تحویل به مشتری بسته بندی می شوند.

نکات مهم در نگهداری از فرش دستباف

قالیشویی فرش دستباف نکات ذیل را برای نگهداری از این فرش های گران قیمت توصیه می کند:

  • از قرار دادن هر گونه وسیله سنگین مانند مبلمانی که پایه های باریکی دارند خودداری کنید.
  • فرش دستباف را برای سطوح صاف و خشک پهن کنیدکه برای این منظور سطوحی مانند سنگ، سرامیک و پارکت که گرد و غبارکمتری به خود می گیرد را می توان مثال زد.
  • الیاف فرش دستباف حساسیت بالایی دارند لذا از پهن کردن آن بر روی سطوح گچی، خاکی و آهکی که موجب تجزیه پشم و ابریشم می شود خودداری کنید.
  • اگرچه فرش های دستباف وزن سنگینی دارند ولیکن ممکن است به مرور زمان دچاری جابه جایی شوند لذا به منظور ممانعت از حرکت آن از ترمز فرش در زیر آن استفاده کنید.
  • متاسفانه یکی از موارد شایعی که به مروز موجب پوسیدگی فرش های دستباف شده آب اضافی گلدان هایی است که بر روی فرش در منازل قرار دارند لذا توصیه می کنیم برای افزایش عمر مفید فرش های دستباف از قرارداد گلدان های طبیعی بر روی این این نوع فرش و حتی اطراف آن خودداری کنید.
  • در صورتی که فرش در مکانی از منزل پهن است که در معرض نور مستقیم آفتاب قرار دارد لذا توصیه می کنیم حتما در ساعاتی از روز که نور آفتاب وجود دارد به منظور محافظت از فرش از روفرشی استفاده کنید. البته بهتر است که هر دو الی سه ماه یک مرتبه به منظور جلوگیری از دورنگ شدن فرش آن را سرو ته کنید.
  • اگر سطح فرش دچار آلودگی شده است می توانید به جای شستشوی کامل فرش، با استفاده از شامپوی های مخصوص فرش دستباف نقاط آلوده را کاملا تمیز کنید.

بهترین قالیشویی فرش دستباف

وبسایت نظرخانه، بزرگترین مجموعه معرفی و نقد و بررسی قالیشویی های ایران ارائه دهنده بهترین قالیشویی فرش دستباف می باشد. برای اطلاع از بهترین قالیشویی فرش دستباف با سایت نظرخانه در ارتباط باشید. نظرخانه به معرفی بهترین قالیشویی در تهران با قیمت مناسب می پردازد. برای اطلاع از لیست قالیشویی های خوب در تهران با ما همراه باشید. قالیشویی فرش دستباف به مراقبت و شستشوی فرش‌های دست‌بافت اختصاص دارد.

این قالیشویی با استفاده از تجهیزات و مواد شوینده مناسب، فرش‌های دستباف را به صورت حرفه‌ای و با کیفیت بالا شستشو می‌دهد. همچنین، در صورت نیاز، تعمیرات و بازسازی فرش‌های دست‌باف را نیز انجام می‌دهد.

قیمت قالیشویی فرش دستباف
قیمت قالیشویی فرش دستباف

قیمت قالیشویی فرش دستباف

برای اطلاع از قیمت های جدید و به روز شستشوی انواع قالی فرش دستباف با مجموعه نظرخانه تماس بگیرید تا کارشناسان ما شما را از لیست تعرفه ها و خدمات قالیشویی آگاه کنند. مجموعه نظرخانه به معرفی انواع قالیشویی در دارآباد می پردازد. برای اطلاع از قالیشویی در دارآباد با ما همراه باشید.

قیمت قالیشویی فرش دستباف به چه صورت می باشد؟

برای اطلاع از قیمت قالیشویی فرش دستباف با مجموعه نظرخانه ارائه دهنده انواع آگهی قالیشویی در ارتباط باشید.

مراحل شسشتوی فرش دستباف در قالیشویی فرش دستباف به چه صورت می باشد؟

در این مقاله از سایت نظرخانه به برسی مراحل شسشتوی فرش دستباف در قالیشویی فرش دستباف به طور کامل پرداخته ایم با ما همراه باشید.

5/5 - (6 امتیاز)

نوشته های مشابه

‫3 دیدگاه ها

    1. قالیشویی زعفرانیه برای فرش دستباف گزینه خوبیه من چندبار استفاده کردم راضی هستم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.

دکمه بازگشت به بالا